Week 17 – WARMING-UP Tai Chi Sportrade – gevorderd 9.30 – 10.30
Week 17 – Tai Chi les Sportrade Gevorderden – Warming-up
Dit is een deel van de opname van een Live video les van de yang 43 vorm voor gevorderden van 9.30 – 10.30 bij Sportrade.
Oefeningen voor de Nek & Schouders.
Oefeningen voor de heupen
Voor meer informatie zie de lesbrief in pdf formaat op de documenten pagina van deze website. Voor online vragen over deze specifieke video gebruik het reactie formulier onder aan de pagina. Ik probeer alle vragen z.s.m te beantwoorden. (gemiddelde reactie tijd is ongeveer 48 – 96 uur).
In deze video geef ik uitleg over de Tai Ji Qi Gong vorm. Daarnaast leg ik vormen 1 tm 6 uit en waar je in het oefenen op zou kunnen letten. Het is een vrij jonge qigong vorm. De eerste serie werd in 1982 ontworpen door Tai Ji meester He Wei-Qi en Qigong meester Lin Hou-Sheng. Tai Ji Qigong combineert elementen uit de Tai Ji Yangstijl (vandaar de naam) met traditionele Qigong oefeningen.
In deze video ga ik uit op het in volgorde goed bewegen binnen de Tai Chi. Je begint met zinken, vervolgens draai je vanuit je middel en kijk je naar de richting (8 externe krachten binnen de tai chi, de 8 windrichtingen) waar je heen gaat uitstappen (Tai Chi Bu), tot slot heb je dan vervolgens het uitstappen zelf.
In deze video leg ik uit waarom het goed is om af en toe in een cirkel te trainen en oefenen. Dit kun je zowel buiten als binnen doen. Tevens leg ik uit waarom men dit deed en doet en wat het nut ervan kan zijn.
Warming-up / Yang 43 vorm en vormen 10 tm 15 extra uitleg + vorm 16 tm 18
Warming-up oefeningen (enkels, knieën, heupen)
Yang 43 vormen vormen 10 tm 15 herhalen met extra uitleg
Vorm 10 tm 18 op audio cd
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen.... Lees meer
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
F1T
5
2020-11-22T20:14:40+00:00
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen. De basis is een training in de vorm van interval, in combinatie met core- en buikspieroefeningen. De trainingen zijn afwisselend; keer op keer weet Machiel de trainingen anders invulling te geven. Medio 2020 heb ik na meer dan 20 jaar ‘afwezigheid’ de circuittraining weer opgepakt, dit keer in de vorm van boks training. Ik ben erg tevreden met de opzet en intensiteit. Het bereikte resultaat mag er zijn (fitter, sterker en weerbaarder). Ik beveel deze boks trainingen van harte aan, in het bijzonder ook vanwege de professionele maar laagdrempelige wijze waarop Machiel de trainingen verzorgt. Geen ervaring met de bokssport vormt geen enkele belemmering om aan deze trainingen mee te doen
Tai chi is controle over lichaam en geest. Sommige zeggen dat het bewegingsmeditatie is. Machiel is een kei in het overbrengen van de verschillende houdingen. Het laten ervaren wat het verschil voelt als je je voet of hand een centimeter anders houd. Tevens zorgt Machiel voor een stuk verdieping door de oorsprong te verklaren met oud Chinese gedichten. Maar ook hoe de oefeningen verbonden zijn aan verdediging en aanval technieken. Voor mij is het altijd het energiegevend rustmoment aan het begin van de week.
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een... Lees meer
Anton Houtenbos, november 2020
F1T
5
2020-11-22T20:17:02+00:00
Anton Houtenbos, november 2020
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een speeltuin. Iedere week stond er superleuk circuit waarbij Machiel slim gebruikt maakte de aanwezige toestellen in combinatie met zijn eigen materiaal. Ook in de zaal verzint hij iedere maand een circuit met zeer gevarieerde opdrachten. Tussendoor korte oefeningen om bijvoorbeeld je core te versterken. Machiel weet iedereen te motiveren met complimenten en aanmoedigingen. Bij binnenkomst wordt je al vrolijk van zijn enthousiasme en grote glimlach.
Machiel is een uitstekende sport-en fitnessinstructeur die met zijn enthousiasme en passie voor sport, fitness en bewegen elke groep weet te motiveren. Machiel is open en toegankelijk met gedegen vakkennis, die hij het liefst op de werkvloer uitdraagt in samenwerking met cliënten.
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in... Lees meer
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in 2015 & 2016 komt Machiel zijn brede kennis vanuit zijn opleiding aan de ALO goed van pas.
Een van de meest positieve en fijne herinneringen van het afgelopen jaar zijn de Tai chi lessen, waarmee ik in... Lees meer
Alexandra - Cursist Tai Chi School Bai Long
F1T
5
2020-01-11T12:01:22+00:00
Alexandra - Cursist Tai Chi School Bai Long
Een van de meest positieve en fijne herinneringen van het afgelopen jaar zijn de Tai chi lessen, waarmee ik in oktober ben begonnen. Ik heb me vanaf het begin heel erg welkom gevoeld. Dank jullie allemaal daarvoor en Machiel dank voor je geduldige en duidelijke uitleg en vooral ook voor je passie voor de Chinese vecht en bewegingskunst!
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.OkPrivacy beleid F!T