Dit circuit bestaat uit 12 oefeningen. 6 conditie oefeningen en 6 core oefeningen. Je doet telkens eerst een conditie oefening en dan een core oefening.
De uitdaging deze week is: probeer op te bouwen dat je 60 seconden conditie en 45 seconden core vol kunt houden, waarbij je het hele circuit doorloopt.
Opbouw kan zijn maandag 30 seconden conditie en 20 seconden core oefening (dinsdag rust)
Woensdag 40 seconden conditie en 30 seconden core.
En zo toewerken naar een minuut core en 45 seconden core oefening.
Voor online vragen over deze specifieke video gebruik het reactie formulier onder aan de pagina. Ik probeer alle vragen z.s.m te beantwoorden. (gemiddelde reactie tijd is ongeveer 48 – 96 uur).
In deze video geef ik uitleg over de Tai Ji Qi Gong vorm. Daarnaast leg ik vormen 1 tm 6 uit en waar je in het oefenen op zou kunnen letten. Het is een vrij jonge qigong vorm. De eerste serie werd in 1982 ontworpen door Tai Ji meester He Wei-Qi en Qigong meester Lin Hou-Sheng. Tai Ji Qigong combineert elementen uit de Tai Ji Yangstijl (vandaar de naam) met traditionele Qigong oefeningen.
In deze video ga ik uit op het in volgorde goed bewegen binnen de Tai Chi. Je begint met zinken, vervolgens draai je vanuit je middel en kijk je naar de richting (8 externe krachten binnen de tai chi, de 8 windrichtingen) waar je heen gaat uitstappen (Tai Chi Bu), tot slot heb je dan vervolgens het uitstappen zelf.
In deze video leg ik uit waarom het goed is om af en toe in een cirkel te trainen en oefenen. Dit kun je zowel buiten als binnen doen. Tevens leg ik uit waarom men dit deed en doet en wat het nut ervan kan zijn.
Warming-up / Yang 43 vorm en vormen 10 tm 15 extra uitleg + vorm 16 tm 18
Warming-up oefeningen (enkels, knieën, heupen)
Yang 43 vormen vormen 10 tm 15 herhalen met extra uitleg
Vorm 10 tm 18 op audio cd
Dit is het eerste circuit van week 15. In week 15 gaan we werken aan de conditie en via specifieke buikspier oefeningen aan het versterken van de core spieren. Dit doen we in 8 verschillende oefen situaties. Waarbij we eerst een conditie oefening doen, en daarna telkens een core oefening op een matje.
Ronde 1 - 60 seconden condtie - 15 seconden wisseltijd - 45 seconden core oefeningen
Ronde 2 - 45 seconden conditie - 10 seconden wisseltijd - 60 seconden core oefeningen.
F1Tcircuit Week14 - Circuit 2
Dit is het 2e circuit van week 14. In week 14 trainen we de conditie, en coördinatie en trainen we de grote spiergroepen aan de hand van de BARB methode.
F1Tmat Week 14 - Oefeningen voor Benen & Heupen
In deze eerste F1Tmat video behandel ik verschillende oefeningen met een elastiek die goed zijn voor heupen en benen.
F1Tcircuits week 14 - Circuit 1
Dit is het eerste circuit van week 14. In week 14 trainen we de conditie, en coördinatie en trainen we de grote spiergroepen aan de hand van de BARB methode.
In 2014 ben ik begonnen met de F1Tcircuit trainingen bij Machiel. Al jaar en dag ga ik twee keer per... Lees meer
Ellis Schouten
(Trainster Donar Jeugd)
F1T
5
2019-06-14T19:15:11+00:00
Ellis Schouten
(Trainster Donar Jeugd)
In 2014 ben ik begonnen met de F1Tcircuit trainingen bij Machiel. Al jaar en dag ga ik twee keer per jaar op wintersport, en dat jaar heb ik voor het eerst een volledige week kunnen skiën zonder de dag erop met spierpijn wakker te worden.
'Ik heb Machiel gevraagd om een aantal 1-op-1 trainingen met mij te doen zodat ik handvatten heb om zelf aan... Lees meer
Anne Gmelig-Meyling
F1T
5
2020-04-15T18:49:31+00:00
Anne Gmelig-Meyling
'Ik heb Machiel gevraagd om een aantal 1-op-1 trainingen met mij te doen zodat ik handvatten heb om zelf aan bepaalde spiergroepen te werken die ik sterker wil maken. Enthousiasme is zijn handelsmerk en dat motiveert enorm om aan de slag te gaan en te blijven, want zijn optimistische manier van trainen werkt aanstekelijk. Ook is hij erg kundig; vanuit verschillende disciplines bekijkt hij wat er bij jou past. Ik kan zijn begeleiding aan iedereen aanbevelen!'
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen.... Lees meer
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
F1T
5
2020-11-22T20:14:40+00:00
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen. De basis is een training in de vorm van interval, in combinatie met core- en buikspieroefeningen. De trainingen zijn afwisselend; keer op keer weet Machiel de trainingen anders invulling te geven. Medio 2020 heb ik na meer dan 20 jaar ‘afwezigheid’ de circuittraining weer opgepakt, dit keer in de vorm van boks training. Ik ben erg tevreden met de opzet en intensiteit. Het bereikte resultaat mag er zijn (fitter, sterker en weerbaarder). Ik beveel deze boks trainingen van harte aan, in het bijzonder ook vanwege de professionele maar laagdrempelige wijze waarop Machiel de trainingen verzorgt. Geen ervaring met de bokssport vormt geen enkele belemmering om aan deze trainingen mee te doen
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan.... Lees meer
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
F1T
4
2020-01-11T12:02:19+00:00
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan. Hij heeft een workout gemaakt helemaal afgestemd op mijn klachten en mij hierin deskundig begeleid. De oefeningen zijn thuis goed te doen en mijn klachten zijn aanzienlijk afgenomen. Machiel heeft hiervoor veel kennis in huis. Margriet, Haren
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in... Lees meer
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in 2015 & 2016 komt Machiel zijn brede kennis vanuit zijn opleiding aan de ALO goed van pas.
Ik heb gisteren van het aanbod van Machiel voor een personal training gebruik gemaakt. Ik heb er maar 1 woord voor: Fantastisch! Zo sterk gericht op de dingen die ik in mijn houding en balans kan verbeteren. Als je nog in de gelegenheid bent moet je dat echt een keer meemaken.